به همین سادگی

با اینکه از برنامه نویسی کامپیوتر تا حدودی سر در میارم، ولی با خودم میگم ای کاش بلد بودم نرم افزار قدرتمندی بنویسم که بدون دردسر تمام فیلتر های اینترنتی رو حذف کنه. آخرش نفهمیدیم این تیم دلسوزی که سایت های مستهجن رو شناسایی می کنند چه کسانی هستند و چرا هیچ صاحب نظر و حتی هیچ فرد عامه ای حق نداره به فیلتر شدن یک سایت اعتراض يا درخواست تجدید نظر بده.

معلوم نشد چه بلایی سر پرشین بلاگ با پسوند .com اومد که میتونند صفحه اولش رو Update کنن ولی نمی تونند اشکالش رو بر طرف کنند. اون موقع که کارش بالا گرفته بود 1001 صاحب داشت و حالا که اینجوری باهاش تا شده هیچ مسئولی بلد نیست چیزی بگه.

معلوم نشد چرا سایت قوی و با اون ایده بزرگ مثل http://www.orkut.com  فیلتر شده ولی سایتی دقیقا مشابه همن با آدرس http://www.cloob.com هیچ مشکل امنیتی و ملی نداره.

معلوم نیست چرا اکثر سایت هایی که دانلود ScreenSaver دارند فيلترند؟! (واقعا چرا؟!)

معلوم نيست اخیرا سایت http://www.iransong.com که حتی در ارائه موزیک های قدیمی هم CopyRight رو رعایت می کرد با چه بهانه ای فیلتر شده...

معلوم نیست دلایل فیلتر کردن سایت ها فقط مسائل اخلاقی و سیاسی و امنیت ملی هست یا چیزهای دیگه ای مثل پول و دعوای قدرت و سیاسی بازی های بچه گانه و ... هم جزو معیارهای این گروه فیلتر کننده ناشناسه؟

و هزارتا معلوم نیست دیگه که ذهن مردم رو پر کرده و هیچ کسی نیست که براشون توضیح بده. چرا واقعا هیچ نهادی وجود نداره که به این سوال ها جواب بده؟ آیا واقعا دلیل استراتژيکی در نبودن چنین نهادهایی وجود داره یا اينکه واقعا به عقل کسی نرسیده که مردم ممکنه در این باره سوال داشته باشند؟

وقتی آدم دستش به جایی نمیرسه که حرفش رو بزنه (ولو اینکه کسی گوش نده)، احساس می کنه تو زندانه.

حیف از ایران به این خوبی که به خاطر سوال های در این حد سطح پایین و پیش پا افتاده، من و جوون های دیگه ای شبیه من ممکنه احساس کنند تو زندان به سر می برند.

/ 12 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پ.سپيد

خودتون چی که طبعتون فيلتر شده ... حافظتون فيلتر شده...سخاوتتون فيلتر شده...اصلا خودتون فيلتر شدين دير به دير به روز می شيد!!! مطالب کسل کننده ميذاريد ... از خدا خواسته مارو يادتون ميره و نميگيد زنده ايم يا مرده...بدتر اينکه از شعر هم خبری نيست...همون بهتر که اما عشق هم فيلتر بشه...

کاظم

حالا خداییش این اورکات رو که باید فیلتر می کردن سرش من کلی حرف دارم. اگه یادت موند میشینیم سرش حرف میزنیم

سعيد

با استفاده از VPN عملا ديگه چيزي به نام فيلتر وجود نداره، فقط ماهي 3 تومن خرج داره

صوفی

جسارتا اجساس آزادی درونیه، هر کی درون خودش آزاد باشه آزاده.

صوفی

اون احساس بود نه اجساس با این حال برام جالبه که بعضی این اجازه رو به خودشون می دن که جای دیگران قکر کنند و عمل کنند.

nerd

میتونم اعتراف کنم تنها چیز جالب اینور شاید فقط همین اینترنتش باشد، باشد مفت چنگشان! وقتی علی شیخ ندارند چه جذابیتی دارد؟! علی بچسب آن ایران را، حتی اگر اینترنتش دادار دودور باشد، حتی اگر تهرانش ترافیک و دود داشته باشد، حتی اگر ساحل دریایش را با یک وعده سگ داغ آزاد کرده باشند و سنگهایش بسته، حتی اگر قیصرش دیگر نباشد، دلم تنگش شده، حتی در این حد که بیشینیم بیرون دانشکده برایم شعر خال باجی و خال سکنه بخونی، دلم تنگ شده برای دعواهای هر روزه تو تاکسی و اتوبوس و صف، دلم تنگ شده برای قصه پر غصه اش علی! این ها را اگر اینجا نگویم کجا بگویم؟!

ميلاد

سلام.جناب شيخ پور... اميدوارم حالتون خوب باشه... بارها به آهنگ سادهای که روی وبلاگتون گذاشتيد خلوت کردهام ...اگر امکان دارد به من هم ياد بدهيد آن را روی وبلاگ خودم بگذارم...

Mojtaba

manam taghazaye milad ro daram va agar nadi midam sitet ro filter konan

مسعود

علی جان نفست حقه فقط یه نکته خیلی های دیگه هستن که از این حرفها تو وبلاگشون هست ولی از شعر های تو نه! اگه می خوای غم اصلاح ملوک را داشته باشی داشته باش ولی نمی خوام باور کنم که تو هم با دلت قهر کردی و دیگه شعر ت نمیاد دلم برات تنگ شده راستی مبارک است انشا الله

یواشکی

سلام: بازهم اینجا از شعر خبری نیست که نیست... کجایین همسایه قدیمی؟