سه کلمه حرف حساب

۱-  اخلاق اون بخشی از هر دين هستش که هر چقدر هم شاکی باشيم،‌ نمی تونيم زيبايی های اين موضوع رو انکار کنيم. اينقدر بعضی جمله ها و حرف ها و موضوعات اخلاقی قشنگه که آدم وقتی با خودش رو راست ميشه، کم مياره!
صبح هايی که ميريد سرکار و دانشگاه و ...به جای مصرف کردن وقت به پای جملات کليشه ای راديو پيام و دو سه تا آهنگی که متاسفانه هر روز تکراری پخش ميشه و حوصله آدم رو سر می بره ، ‌ساعت ۷:۱۵ ،‌ برنامه مکارم اخلاق راديو معارف رو گوش کنيد (‌تو تهران موج ۹۹.۶ Am يا FM2 بقيه شهر ها هم اينجا  http://www.irib.ir/radio/maaref/ferequency.asp ) . اينقدر بعضی از بحث ها و جملاتی که گفته ميشه زيباست ، که تو اين ايميل هايی که نکات اخلاقی و روش های خوب زندگی کردن و .... می نويسند اصلا از اين چيزها پيدا نميشه.

2- در راستای کمک کردن به دخترهايی که فکر می کنند با آرايش زيادتر، زيباتر ميشند:
تعجب می کنم از اينکه خودتون متوجه اين موضوع نميشيد و من به عنوان يک پسر مجبورم اينها رو تو وبلاگ بنويسم. مطمئنا کسی حاضر نيست اين حرف ها رو به همين راحتی جايی بگه يا بنويسه . ولی من فکر می کنم گفتن حقيقت، به نزديک تر شدن به حقيقت هم کمک می کنه.

به طور خيلی خيلی خلاصه که بگم:  ٬ استقراء ميگه که بسياری از پسرها احساس می کنند که دختر آرايش نکرده جذاب تر از وقتی هست که آرايش کرده ٬

اگر تا حالا به اين موضوع خوب فکر نکرديد يک ذره فکر کنيد و دلايلش رو کشف کنيد. بعضی از دلايلش خيلی روشنه18.gif . اگر حوصله داشتيد به اين موضوع هم فکر کنيد که چرا هر کسی حاضر نيست اين موضوع رو به اين واضحی بگه. (راهنمايی: در فاش نشدن اين موضوع سود هايی هست که در فاش شدنش نيست 26.gif )

3- کم کم دارم به اين نتيجه می رسم که انجام کاری که مطمئن هستم درسته،  حتی با 1001 دليل هم ، نبايد موقتا تعطيل بشه. مهم ترين دليلی که باعث ميشه آدم بعضی از کارهای خوب رو با شجاعت و خيال راحت انجام نده،‌ تصورات ساختگی ما از برداشت بقيه آدم هاست. در حالی که کشف کردم که برداشت بقيه آدم ها چه ساخته ذهن ما باشه و چه واقعيت داشته باشه، هيچ تأثيری در حقيقت اون چيزی که اتفاق ميافته نداره. تنها چيزی که در يک عمل مهم هست رابطه سه گانه خود انسان و عمل و حقيقت هست

بهترين روش زندگی اينه که به هر چيزی که يقين داری درسته با آرامش و شجاعت عمل کنی. دنيا هم عليرغم همه شعرها و احساسات، وقتی رو راست نگاه می کنی،  بنای عدل داره و خود به خود نتيجه کارهای خوب رو تبديل به حُسن می کنه. ‌تمرين کنيد که حتی در شلوغ ترين روزهای کاری و شلوغ ترين مکان های فيزيکی،‌ بدون اينکه به فکر کردن به وجود ديگران مشغول باشيد، هر کاری که خوبه انجام بدين و بعدش هم به اينکه با موفقيت اون کار رو انجام داديد فکر نکنيد. تمرين لطافت بخش و سختيه....

/ 19 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کلبه خانوم

۱. از اون فرشته ها که دایره بالای کله شونه. ۲. از اون سبزا که یه کمی ناراحتی دارن. ۳. از اونا که دست می زنن. من که نمی زنم!

کلبه خانوم

۱. واقعا بعضی حرفا در نهایت زلالی و خوشبویی آدمو جلا میدن! ۲. نود و هشت درصد بلد نیستن آرایش کنن که میشن عین غول! وگرنه آرایش برای زیبا کردنه. و البته لزومی هم نداره آدم همیشه و همه جا زیبا باشه! ۳. این تحلیل نه فقط در شماره ۳ بلکه توی تمام وبلاگ و شعر و احساس و منطقت موج می زنه.

رينی

بهترين روش زندگی اينه که به هر چيزی که يقين داری درسته با آرامش و شجاعت عمل کنی

مريم حقيقت

سلام،در سایه ی اکثریتهای خاموش حرفهای مشترکی تاریکند!چراغ میآوری؟یا علی

maryam

khoshal misham pishe maham biyaid...aghaye ein shin............ maryam''

جالب بود فقط يک کم مورد دوم اين وسط بی ربط می زد.در کل به عنوان یک دختر می گم که مطمئن باشيد آنقدر دلايلی (مخصوصااز طرف آقايون) برای زیباتر بودن خانمها هست که ديگه نوبت نقد خود قضيه نمی رسه...

زهرا

واسه مطلب بالايی هرکاری کردم نميشد کامنت گذاشت ، قبلانا يادمه غالب اينجا خيلی قشنگ تر بود ، برنده اول بهترين غالب شده بود ، الانم قشنگه البته ! ...در مورد آرايش و اينا که موافقم که هر چی بيشتر باشه آدم زشت تر ميشه ، ولی اصولا نميدونم چرا پسر ها فکر میکنند که دختر ها اگه آرایش میکنند یا هر چیز دیگه ای ، به خاطر اینه که از نظر پسرها جذاب تر به نظر برسند؟ اصلا ربطی نداره که پسر ها در این مورد چی فکر میکنند ، اسقراء ثابت کرده که حتی اگه هیچ پسری هم در دنیا نباشه دخترها همین قدر آرایش میکنند....فراموش نشه من خودم مخالفما!!

ولي الله

سلام فقط می گم از عکس بيشتر استفغاده کن اهنگ هم بزار و لينك خوبي هم داري