تأملی در مورد شعیب ابن صالح و سید خراسانی

 پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در علائم آخر الزمان می فرماید:
حینئذ ابتلاهم الله فی هذا الزمان بأربع خصال: جور من السلطان، و قحط من الزمان، و ظلم من الولاه والحکام

در چنین زمانی خداوند مردم را به چهار چیز گرفتار می کند:
1- ستم سلطان.
2- گرسنگی و قحطی.
3- ظلم و ستم حاکمان و مسئولان.
4- ظلم و ستم قضات.

بنابراین نمیشود که:
1- هم معتقد باشیم که آخرالزمان اینقدر نزدیک است که سید خراسانی و شعیب ابن صالح ظهور کرده اند.
2- هم معتقد باشیم که آنها از قضا فرمانروا و حاکم هم هستند و از قضا ریشه کن فقر و فساد هم هستند.

بنابراین به جای دل بستن به تبلیغاتی که به طور واضح دچار تناقض هست، پیشنهاد می کنم:

1- هم به ظهور حضرت (عج) امیدوار باشیم و برای تعجیل در فرج ایشان و فرج تمام انسان ها دعا کنیم.
2- هم اینکه تا وقتی که یقین نداریم ظهور نزدیک است، مثل یک آدم منطقی برای اجرای دین خدا و ریشه کن کردن فقر و فساد از بین مسلمان ها تلاش کنیم و به فرمایش امیرالمومنین (ع) با امر به معروف و نهی از منکر، خیرخواه حاکمان و مسئولان جامعه باشیم.

این را هم بدانیم که احادیث فراوانی از ائمه معصومین (ع) داریم که به اعتبار آنها هیچ کس نمی تواند زمان ظهور را تعیین کند و هر کسی که از زمان ظهور خبر داد، بی چون و چرا دروغگو برشمرده شده است:
- احادیث سری اول
- احادیث سری دوم
-
احادیث سری سوم

/ 9 نظر / 80 بازدید

خیلی استدلالت احمقانه بود زودتر اینو بردار تا بقیه هم همینو نگفتن بهت

غریب

"بنابراین نمیشود که: 1- هم معتقد باشیم که... 2- هم معتقد باشیم که..." :)) خیلی جالب بود اما مگه یادتون رفته؟ می شود می توانیم به فضل الهی :))

ملکوت

این جمله : هم اینکه تا وقتی که یقین نداریم ظهور نزدیک است، مثل یک آدم منطقی برای اجرای دین خدا و ریشه کن کردن فقر و فساد از بین مسلمان ها تلاش کنیم . می تونه معنیش این باشه که اگه یقین داشتی که ظهور نزدیک هست دیگه لازم نیست مثل یک آدم منطقی برای اجرای دین خدا و ریشه کن کردن فقر و فساد از بین مسلمان ها تلاش کنیم ؟ همچین منظوری داری شما ؟

دنيا دو روزه !!

سلام! با توجه به فعال وپرمايه بودن وبلاگتون شما رو لينك كردم و دوس دارم شما هم منو با نام (دنيا دو روزه !! ) لينك بزنين ولطفا به من اطلاع بدين...متشكرم[چشمک]

جویای حقیقت

شما واقعا منظورتون این بوده که به قول جناب ملکوت "ه اگه یقین داشتی که ظهور نزدیک هست دیگه لازم نیست مثل یک آدم منطقی برای اجرای دین خدا و ریشه کن کردن فقر و فساد از بین مسلمان ها تلاش کنیم ؟" پس با این همه حدیث و روایات در مورد مفهوم انتظار که ما رو به این کار وا میداره چیکار کنیم؟

زهرا

سلام ممنون که به وبلاگم سر زدید هرچندنظراتمان موافق هم نیست.مگر میشودبه ظهور آقا اعتقاد داشت و به علائم و احادیث ظهور بی تفاوت بود؟ ضمنا چه کسی زمان ظهور رو تعیین کرده؟! چون تعیین کنندگان ظهور دورغ گویانی بیش نیستند اما مسلمان هر لحظه باید منتظر ظهور باشه.اگر ذکر علائم ظهور و دلخوش بودن به آنها تعیین زمان ظهور دانسته میشد هیچکدام از ائمه و معصومین و عالمای بزرگ دینی نشانه هایی از زمان ظهور نمی دادند.همه این علائم به این دلیل است که مسلمانان هر لحظه پی گیر علائم و زمان ظهور باشند.گذشته از اینها احتیاط شرط عقل است.اگر فقط 1درصد احتمال دهیم که سیدخراسانی همان امام خامنه ای باشد(البته از نظر ما این درصد بسار قوی تر است و اگر نمیگوییم 100 درصد چون توقیت میشود)آیا شرط عقب نیست که به این احتمال بهاء دهیم تا خدای نکرده فردا شرمنده خدا نباشیم؟ضمنا ما یقین سیدخراسانی بودن مقام معظم رهبری را مدیون افشای امام خمینی (ره) هستیم و الا باز هم جای تردید و ملاحظه داشت .

زهرا

در ضمن توصیه می کنم به خواندن بحارالانوار جلد 13 علامه مجلسی و تحقیق در مورد سید خراسانی چون دقیقا ایشان از قضا در نقش فرمانده خواهند بود.یا حق

نگار

توضیحات جالبی بود, "ملکوت" و " جویای حقیقت" نوشتن : "اگه یقین داشتی که ظهور نزدیک هست دیگه لازم نیست مثل یک آدم منطقی برای اجرای دین خدا و ریشه کن کردن فقر و فساد از بین مسلمان ها تلاش کنیم " همین بی خبری از زمان ظهور عالم بودن خدا رو نشون میده, علم داشتن به وضعیت انسان و اینکه اگر زمان ظهور رو مشخص میکرد دیگه دلیل و انگیزه ای برای تلاش و انتظار وجود نداشت! فقط درک نمیکنم چرا با وجود این همه تاکید باز هم عده ای دنبال شبیه سازی زمان ظهور هستند, کل زندگیشون شده تطبیق علائم با زمان حال. در اصل همین الان "بدون داشتن یقین" فقط نشستیم دنبال علائم میگردیم و دعا میکنیم که امام زمان بیاد تا مشکلاتمون حل بشه, وای به حال روزی که (در مورد زمان ظهور) یقین داشته باشیم.

بینام

یه چیزی بگم؟؟؟؟ من اصلا از وبلاگتون خوشم نیومد! بوی عطر مشهدی و گلاب میده!!!!![سبز] موفق باشین...