کاش می توانستم با غرور به دشمنان بگویم که جمهوری اسلامی آبرو دارد

 از دیشب تا به حال یک ماجرا رو دوبار به چشم دیدم که خوشحالم کرد. دیشب و امروز ظهر در دو مسجد مختلف دوتا امام جماعت دیدم که هر دو داشتند در بحث داغ و تا حدودی برافروخته، به اطرافیان توضیح می دادند که دسته گل هایی که در این مدت از دکتر احمدی نژاد رخ داده و در تلویزیون برای اثبات آن مدرک از اسلام می آورد، نه از نظر اخلاقی و انسانی مطابق سیره ائمه است قرآن است و نه در ساختار حکومت اسلامی چنین رفتارهایی تعریف شده و پذیرفته شده است.

صرف نظر از روحانیونی که دین آنها تماما با مصلحت اندیشی های سیاسیشان پایمال شده، در این مدت کوتاه، مطمئنا روحانیون در روشن کردن برداشت های متناقضی که از دین به وجود آمده، موثر خواهند بود و به نظرم رای بسیاری از افرادی را که از ترس حفظ دین و انقلاب به احمدی نژاد پناه برده بودند، و حالا برای پرسش و رفع ابهام به روحانیون پناه برده اند، با این وضعیت بر خواهد گشت. شما بهتر می دانید که روحانیون همه یک سری معارف مشترک خوانده اند و صرف نظر از آن گروه خاصی که گفتم، همگی به آنچه در مکتب و حوزه آموخته اند عشق می ورزند و از آنها دفاع می کنند و اگر تعداد زیادی از آنان متوجه این کج روی و بدعت شده باشند مطمئنا افراد زیادی را هشیار خواهند کرد.

(دوستان اندیشمند مذهبی که با تحلیل شخصی خود در گوشه خانه معتقد به چند دستگی نظر روحانیون در این مورد هستند، لطفا فقط در صورت مراجعه حضوری به روحانیون و شنیدن خلاف آنچه که نوشتم، کامنت بگذارند. ولی دوستان غیر مذهبی اجازه دارند بدون هماهنگی قبلی کامنت بگذارندیول )

آنچه در این میان باقی می ماند رای دو عده است. عده ای تحلیل گر و معتقد به اندیشه و مباحثه که ترجیح می دهند به جای مراجعه به علما و روحانیون و اطلاع از خطر بدعتی که دکتر در اسلام گذاشته، راه نجات را در تحلیل های سیاسی و تجربه های شخصی خویش بیابند و چه به کمک فلسفه و چه اقتصاد و چه سیاست ثابت کنند که مصلحت بر انتخاب احمدی نژاد است.

و عده دیگر افراد بدون تحلیل و بدون اعتقاد که راه حل تمام عقده هایی را که از دوران کودکی چه از نظر مالی و چه از نظر فشار سیاسی و اجتماعی در جامعه و مدرسه و همسایه و زندان و ... متحمل شده اند در زبان درازی به آقای هاشمی و فرزندانش جستجو می کنند.

جمع بندی اینکه با اتفاقاتی که افتاده، برای افراد اندیشمند مذهبی روشن شده و یا این قابلیت وجود دارد که بروند و سوال کنند و بدانند که مسیر خطا از دید اسلام کدام است. از روشن بودن افراد زیاد و همچنین امید مجددی که به نقش موثر روحانیون در روشن کردن افراد پیدا کرده ام، خوشحالم.

از طرف دیگر بسیار ناراحتم...
ناراحت از اینکه در سطح رسانه های دشمنان چه در اینترنت و چه در آنچه که از ماهواره ها در این مدت توانسته ام ببینم و نقل قول بشنوم، عده زیادی اندیشمندان ضد ایرانی و ضد اسلام که در حال رصد و تحلیل وقابع اخیر هستند را می بینم که ضمن ارائه تحلیل های روشنفکرانه و حقوقی از این مسائل، از این قضیه که بالاخره صدایی شنیده اند که دزد بودن و کثیف بودن مسئولان نظام جمهوری اسلامی را از تلویزیون جمهوری اسلامی به مردم خر ایران که این همه سال نفهمیده بودند رسانده است، خوشحال و راضی هستند و منتظرند که با ادامه این پرده دری ها، رفع عقده سی ساله از جمهوری اسلامی را به زودی جشن بگیرند. از اینکه می بینم این همه تلاش و آبرو داری و صورت با سیلی سرخ نگه داشتن در برابر بیگانگان و دفاع شاید چشم و گوش بسته از هویت جمهوری اسلامی، با چند دقیقه خودخواهی و له کردن اسلام و اخلاق از سوی یک نفر بر باد رفته است، یک حس روسیاه در درونم با خودش زمزمه می کند که ای کاش این همه سال سنگ جمهوری اسلامی را به سینه نمی زدی و اسلام فردی خود را در پناه یک حکومت غیر اسلامی جستجو می کردی.

کاش من هم به عنوان یک شهروند به اندازه این آدمک می توانستم از رسانه ملی ایران برای رساندن دغدغه هایم به گوش جهانیان استفاده کنم تا بدانند که مردم مسلمان ایران اگر دزد و گرگ و خائن هم دارند، ولی در برابر کفار و دشمنان دین عزت و آبرو دارند و جشنی را که آنها برای بی آبرویی جمهوری اسلامی به پا کرده اند بی رونق کنم، ولی افسوس که صدا شهروندان غیرخودی اگر فیلتر هم نشود، نهایتا در آرشیو همین وبلاگ خفه خواهد شد.

/ 11 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

آدمک....؟!

قاصدک بارون

آبرو دارد...هنوز هم...

حامد

سلام بر برادر. می خوام دیدگاهتو در مورد عرایض ذیل بدونم، لطفا جواب بده. 1. یک دکترای غیرمتمرکز دانشگاه آزاد اسلامی با چه شرایطی می تواند به عنوان هیأت علمی دانشگاه تهران استخدام شود؟ خواهشم این است که یک مورد هم که شده نام ببر که یک چنین موردی به استثناء خانم رهنورد انجام پذیرفته شده باشد. 2. در رابطه با مدارک ارائه شده در باره پذیرش غیرقانونی دختر میر حسین در دوره دکتری نظرت چیه؟ http://www.bornanews.com/NSite/FullStory/?Id=275591 3. در رابطه با نوشتن عنوان "دکتر میرحسین موسوی" بر درب اتاق، برد دانشگاه و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکترا (!!) در دانشگاه تربیت مدرس نظرت چیه؟ اگر دکتری نداره و می بینه که رو در اتاقش نوشتن "دکتر"، عنصر صداقت در این گزاره کجاست؟ آیا میرحسین در این مورد صادق بوده یا دروغگو؟ (صدقیت این ماجرا رو از حامدتون پرسیدم، تأیید کرد. پس اگر برادرت رو راستگو می دونی رد نکن) 4. می دونیم که میرحسین پس از نخست وزیری هیچگاه پست اجرایی و سروکار چندانی با مراکز ثروت و قدرت نداشته است. اگر قبول کنیم که میر حسین در حداقل جاهایی که حضور داشته (مراکز علمی) سوءا

زهره

خدارو شکر که چهره واقعی بعضی ها توسط خودشون واسه همه رو شد ... اما که داند عاقبت کار ...... ؟ و چه بر سر ایران عزیز و باستانی و با عظمت ما بیاید ..... ؟

زهره

http://www.ayandenews.com/fa/pages/?cid=8578 سلام . این لینک رو برای پاسخ سوال 2 و 3 آقای حامد گذاشتم . لطفا دوستان مطالعه کنند . ممنون

یک حسن

آقاي موسوي يك نگاه دقيق به حاميانتان: -ويژه خواران -زمين خواران -رانت خواران -آقايان: هاشمي و ايل و تبارشان, جاسبي و ايل و تبارشان, ناطق و ايل و تبارشان, و ... بياندازيد و به ملت توضيح دهيد كه چرا اين گروه, اصرار دارند كه شما رئيس جمهور شويد و در اين را 500 ميليون دلار در اختيار شما قرار داده اند؟! آنوقت دروغگو را با انگشت نشان دهيد؟ آنوقت توي چشم مردم نگاه كنيد و توضيح دهيد كه چرا نماينده اين گروه و تمامي ويژه خواران بيت المال شده ايد توي چشم مردم نگاه كنيد و توضيح دهيد. آقاي موسوي, چطور توي چشم ما نگاه ميكنيد و اين نمودارهاي دروغين و دستكاري شده را به ما نشان داديد ؟ آيا نميفهميد كه ما خودمان به آن آدرسها سر زديم و به حقانيت دكتر احمدي نژاد و آمارها و نمودار هايش واقفيم؟ www.cbi.ir/showitem/6237.aspx چطور به خودتان اجازه ميدهيد كه به شعور ملت توهين كنيد؟ آيا اينقدر تشنه قدرت هستيد؟ هموطنان, هر كس ميخواهد با چشم خود ببيند كه حق با آقاي دكتر احمدي نژاد است, وآقاي موسوي و تيمش حقايق را دستكاري كرده اند لطفا خودش به آدرسها و منابعي كه دكتر احمدي نژاد داد مراجعه كند و با چشم خود عمق دروغه

یک حسن

در انگلیس نام نمایندگان متخلف رو روزنامه ها منتشر میکنن و این همه هیاهو به پا میشه اینجا اسم دزدان مثل مام میهن ناموسه و نباید فاش بشه.

حامد

دکترای محسن رضایی تقریبا یه چیزی تو مایه های دکترای نخست وزیر مکتبی و همسر قرآن پژوهشونه. از برادرت بپرس تا بهت بگه.

ناشناس

تو اگر خیلی قانون مدار بودی اون خانوم قرآن پژوه تقلبی رو که هول هولکی هیئت علمی و رییس شد و توی دانشگاتون و دانشگامون داره افاضات میکنرو به قانون دعوت کن آقا معلم

ناشناس

چیزی که زیاده تو این مملکت پژوهشگر هزارتا هزارتا هم جایزه میگیرند. ولی بدون سابقه ی پنج ساله هیات علمی بشن رییس دانشگاهو با دکتری دانشگا ازاد بدون استادیاری و دانشیاری بشن استاد تمامو دکلته ی زمان شاه بشه چاد چاقچورو مجسمه ساز بشه قران پژوهو اینا همه در چارچوب قانون معین و خاتمی امثالهم میگنجه . هرورزم چشمم به جمال خانوم قران پژوه روشن میشه به اندازه کافی .